ROOT
Ogłoszenie o potrzebie dokonania wyznaczeń na rok 2025
Załącznik Nr 1 do Ogłoszenia o potrzebie dokonania wyznaczeń na rok 2025
- Szczegóły
- Udostępniony przez: Sebastian Segeth
- Wytworzony przez: Sebastian Konwant (PLW)
- Odsłony: 94
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Oleśnie posiada zbędne lub zużyte składniki rzeczowe majątku ruchomego do zagospodarowania w drodze nieodpłatnego przekazania innej jednostce z przeznaczeniem na realizację zadań związanych z działalnością.
Lista zbędnych lub zużytych składników majątku wraz z opisem stanu techniczno-użytkowego stanowi załącznik 1 do niniejszego pisma.
Zainteresowane jednostki nieodpłatnym przejęciem składnika proszone są o nadesłanie wniosku pocztą elektroniczną na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
lub pisemnie na adres:
Powiatowy Inspektorat Weterynarii w Oleśnie
ul. Kossaka 5
46-300 Olesno
do dnia 8 listopada 2024 r.
Więcej szczegółów w piśmie.
- Szczegóły
- Udostępniony przez: Sebastian Segeth
- Wytworzony przez: Sebastian Konwant (PLW)
- Odsłony: 82
- Szczegóły
- Udostępniony przez: Sebastian Segeth
- Wytworzony przez: Sebastian Konwant (PLW)
- Odsłony: 169
W związku ze stałym zagrożeniem wysoce zjadliwą grypą ptaków (HPAI) na obszarze naszego kraju, Powiatowy Lekarz Weterynarii Oleśnie przypomina, że obowiązują przepisy rozporządzenia Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi z dnia z dnia 31 marca 2022 r. w sprawie zarządzenia środków związanych z wystąpieniem wysoce zjadliwej grypy ptaków.
W związku z powyższym każdy posiadacz drobiu, gołębi oraz innego rodzaju ptactwa zobowiązany jest to przestrzegania następujących restrykcji:
Zakazuje się:
a) pojenia drobiu oraz ptaków utrzymywanych przez człowieka wodą ze zbiorników, w tym wód powierzchniowych, do których mają dostęp dzikie ptaki,
b) wnoszenia i wwożenia na teren gospodarstwa, w którym jest utrzymywany drób, zwłok dzikich ptaków lub tusz ptaków łownych;
Nakazuje się:
a) utrzymywanie drobiu w sposób wykluczający jego dostęp do zbiorników wodnych, do których mają dostęp dzikie ptaki,
b) ZGŁASZANIE do powiatowego lekarza weterynarii miejsc, w których jest utrzymywany drób lub inne ptaki, (Do pobrania (tutaj) druk) z wyłączeniem ptaków utrzymywanych stale w pomieszczeniach mieszkalnych,
c) utrzymywanie drobiu, z wyłączeniem kaczek, gęsi i ptaków bezgrzebieniowych, w izolacji od dzikich ptaków,
d) przechowywanie paszy i ściółki dla drobiu i ptaków utrzymywanych przez człowieka w sposób zabezpieczający tę paszę i ściółkę przed kontaktem z gryzoniami i dzikimi ptakami oraz ich odchodami,
e) karmienie i pojenie drobiu i ptaków utrzymywanych przez człowieka w zamkniętym pomieszczeniu lub osłoniętym miejscu w sposób zabezpieczający paszę i wodę przed dostępem dzikich ptaków oraz ich odchodami,
f) lokalizowanie gniazd dla drobiu wewnątrz budynków,
g) powstrzymanie się przez osoby, które w okresie ostatnich 48 godzin uczestniczyły w polowaniu na ptaki łowne, od wykonywania czynności związanych z utrzymywaniem drobiu,
h) dokonywanie codziennego przeglądu stad drobiu oraz prowadzenie dokumentacji zawierającej informacje o wystąpieniu objawów klinicznych, o których mowa
Posiadacz drobiu zawiadamia organ Inspekcji Weterynaryjnej albo najbliższy podmiot świadczący usługi z zakresu medycyny weterynaryjnej o wystąpieniu u drobiu następujących objawów klinicznych:
1) zwiększonej śmiertelności;
2) znaczącego spadku pobierania paszy i wody;
3) objawów nerwowych takich jak: drgawki, skręty szyi, paraliż nóg i skrzydeł, niezborność ruchów;
4) duszności;
5) sinicy i wybroczyn;
6) biegunki;
7) nagłego spadku nieśności.
Dzierżawcy lub zarządcy obwodów łowieckich zgłaszają organowi Inspekcji Weterynaryjnej albo najbliższemu podmiotowi świadczącemu usługi z zakresu medycyny weterynaryjnej przypadki zwiększonej śmiertelności dzikich ptaków.
Nieprzestrzeganie przez hodowców powyższych wymagań oraz niezgłoszenie informacji o utrzymywanym ptactwie może stanowić podstawę wdrożenia postępowania administracyjnego.
- Szczegóły
- Udostępniony przez: Sebastian Segeth
- Wytworzony przez: Sebastian Konwant (PLW)
- Odsłony: 55
Źródło: https://www.wetgiw.gov.pl/nadzor-weterynaryjny/o-chorobie-niebieskiego-jezyka
POWIATOWY LEKARZ WETERYNARII W OLEŚNIE
- Szczegóły
- Udostępniony przez: Sebastian Segeth
- Wytworzony przez: Sebastian Konwant (PLW)
- Odsłony: 49
Podkategorie
Biuletyn Informacji Publicznej Liczba artykułów: 44
Organizacja Liczba artykułów: 9
W dziale Organizacja znajdują się informacje o strukturze organizacyjnej Przykładowej Instytucji, organach zarządzających, ich składzie i kompetencjach oraz o działach i komórkach organizacyjnych Przykładowej Instytucji.
Wyznaczenia lekarzy Liczba artykułów: 5
Zbędne i zużyte składniki majątku Liczba artykułów: 1
Działalność Liczba artykułów: 22
W tej części Biuletynu udostępniane są informacje o działalności Przykładowej Instytucji - źródła programów i planów działania, strategie, programy, plany, projekty oraz raporty i sprawozdania z ich realizacji.
Numer paszowy Liczba artykułów: 1
Ubój na użytek własny Liczba artykułów: 2
Obowiązek grupowania loch Liczba artykułów: 1
Ubój z konieczności Liczba artykułów: 2
Zasady kontroli Liczba artykułów: 1
Rzeźnia rolnicza Liczba artykułów: 1
Wysoce Zjadliwa Grypa Ptaków Liczba artykułów: 1
Choroba Niebieskiego Języka - BTV Liczba artykułów: 1
Dostęp do obiektu Liczba artykułów: 4
W tym dziale zamieszczamy sprawozdania z realizacji programów działania oraz raporty o stanie różnych sfer życia Przykładowej Instytucji.
UKRAINA - Informacje Liczba artykułów: 1
HACCP Liczba artykułów: 1
Pozostałe choroby zakaźne zwierząt Liczba artykułów: 4
Obcinanie ogonków Liczba artykułów: 1
Gospodarka Liczba artykułów: 0
W tym dziale prezentujemy informacje o planach finansowych Przykładowej Instytucji oraz sprawozdaniach z ich realizacji, konstruowaniu planów finansowych oraz o majątku, jakim zarządza Przykładowa Instytucja.
Kontrole i audyty Liczba artykułów: 0
Ta część Biuletynu przeznaczona jest na publikację dokumentacji przebiegu i efektów kontroli, wystąpień pokontrolnych oraz stanowisk, wniosków i opinii podmiotów je przeprowadzających.
Załatwianie spraw Liczba artykułów: 0
W tym dziale publikujemy informacje o sposobach przyjmowania i załatwiania spraw w Przykładowej Instytucji. Można tutaj również pobrać wzory wniosków i formularzy.
O BIP Liczba artykułów: 12
W tym dziale znajdą Państwo ogólne informacje o Biuletynie Informacji Publicznej, pomocne instrukcje oraz dane kontaktowe administratorów i redaktorów BIP.
O informacji publicznej Liczba artykułów: 7
W tym dziale znajdują się szczegółowe omówienia zasad dostępu do informacji publicznej oraz przepisy prawne regulujące udostępnianie informacji publicznych.
Pomoc BIP Liczba artykułów: 1
Na tej stronie znajdują się odnośniki do informacji, które mogą pomóc w korzystaniu z Biuletynu Informacji Publicznej Przykładowej Instytucji.
Redakcja BIP Liczba artykułów: 1
Informacje prawne Liczba artykułów: 3
W tym dziale znajdują się oświadczenia prawne wydawcy BIP – warunki korzystania z serwisów internetowych wydawcy, w tym z BIP, polityka prywatności, oświadczenie o dostępności
Ogłoszenia Liczba artykułów: 5
W tym dziale znajdują się zestawienia ogłoszeń, komunikatów i obwieszczeń Przykładowej Instytucji w sprawach zamówień publicznych, w sprawach naboru na wolne stanowiska pracy oraz innych .